Archiwa kategorii: moda

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do swoich wymogów zarówno ciuchy, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar niedobrej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców jest różny, a w razie wielkich sieci z odzieżą większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra posiada swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto zł jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty także mogą sugerować, że zatuszowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu poprzez Internet zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy towar zawiera jedynie jej znikome ilości.
Produkt wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, dlatego warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z błyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to komplet kojarzony raczej klasycznie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu szkolnego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki wyrafinowanym materiałom i dodatkom.
W takowym zestawie śnieżna bluzka ma ponadczasowy, dopasowany krój i jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie zgięte, lecz nieskomplikowane oraz usztywnione, co od razu dodaje koszuli elegancji. Stylizacja wyrafinowana została podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje klasyczny fason z materiału. Takowa tkanina daje jej lekko awangardowego charakteru i przekonuje, iż zakładająca ją dziewczyna jest pewna swojej wartości.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez czółenek na obcasie. My proponujemy błyszczące, srebrne buciki o modnym, mocno wykrojonym kroju i z geometrycznym, szpiczastym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Niepowtarzalne buty nadają styl kolejnym dodatkom. Szyję ozdabia kunsztowny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia wiele połączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Kopertowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Ogólnie elementy eleganckiej stylizacji razem z linkami do sklepów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę wybranej rzeczy przenosi na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie e-modnisia.com.pl/pol_m_Torebki-180.html