Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co trudności ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które obejmują zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to z reguły choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz problemy w związku. Niskie cialis cena libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowy klimat

Większa część mężczyzn przeżywa stres za sprawą trudów zawodowych lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to owocować znacznym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają pobudzać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, skutkiem tego zwykle tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, że skumulowana energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeśli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego albo brak zainteresowania seksem.

Wszystko o problemach z potencją

Young happy couple in bed

Ból głowy albo zmęczenie jako powód odmowy zbliżenia seksualnego

Ból głowy albo przemęczenie jako powód odmowy zbliżenia seksualnego przez kobiety jest często odbierany przez mężczyzn z powątpiewaniem albo niedowierzaniem. Lecz powszechnie przyjęło się, że kobiety „czasem tak mają” w odróżnieniu od facetów, którzy „mieć tak nie mogą”, bo wszak – podążając dalej za stereotypowym myśleniem – są stale otwarci i gotowi do podjęcia współżycia. A co się dzieje, gdy to mężczyzna nie ma chęci na stosunek? Zwykle do rzeczywistej przyczyny braku chęci na stosunek, które zostały levitra określone w tekście powyżej, dołącza jeszcze stres oraz frustracja związane z presją, jaką wtedy odczuwa. Przecież odmawiając „nie sprosta zadaniu”, „okaże się niemęski”, „partnerka zacznie podejrzewać impotencję”, „a może coś jest ze mną nie tak?” itp. ttd. – treść złych myśli jedynie potęguje już widoczny niepokój związany z osłabieniem libido, co jedynie pogłębia kłopot. W takich sytuacjach bardzo ważne jest wsparcie oraz zrozumienie uzyskiwane od partnerki – czasem wystarczy, iż mężczyzna uzyska potwierdzenie, iż jest akceptowany i cały czas atrakcyjny w jej oczach, aby sytuacja uległa poprawie. Oczywiście, aby partnerka mogła wykazać wyrozumiałość, musi dowiedzieć się, jakie kłopoty dotyczą jej partnera!

Ale od dialogu oraz akceptacji kobiety jeszcze ważniejsza jest akceptacja sytuacji przez samego mężczyznę, co wbrew pozorom bywa trudniejsze. Często uwidacznia wtedy tzw. „czarno-białe” postrzeganie: albo zaniedbywanie, ignorowanie problemu, który wówczas tylko narasta albo wyolbrzymianie objawów i myślenie skrajnie pesymistyczne „to już koniec! będzie już tylko gorzej!”. Żeby zmniejszyć niepokój, zawsze warto zaczerpnąć rady lekarza tadalis specjalisty – seksuologa (bądź też urologa, androloga). Na szczęście najbardziej rozpowszechnioną przyczyną niskiego libido jest zmęczenie oraz nadmierny stres, a także konflikty w związku – czasami wystarczy więc zadbać o wypoczynek (najlepiej wspólny!) a problemy mijają.