3954-621-ico-wu.jpg

Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to 1 z nagminniej diagnozowanych zaburzeń seksualnych. Mówi się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej pełnoletnich facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż dwie minuty licząc od rozpoczęcia współżycia albo po nie więcej niż piętnastu ruchach kopulacyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych facetów, którzy dopiero zaczynają życie seksualne. Nie jest także powodem do niepokoju, jeśli zdarzy się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W tych przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli mężczyzna podejmuje współżycie, wówczas jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Kłopoty z wytryskiem posiadają mężczyźni narażeni na częste sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję czy nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów oraz osób odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Sporadycznie wynika ona z niewłaściwych zachowań wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo odbywania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają dysfunkcje i dolegliwości neurologiczne, głównie takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra cena

Dodaj komentarz